Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS jest organizacją pozarządową działającą w obszarach pomocy społecznej i ochrony zdrowia. Podstawowym celem działania ?Lazarusa? jest niesienie pomocy starszym, chorym i niepełnosprawnym. Jako organizacja pożytku publicznego każdego dnia docieramy do ludzi, którzy potrzebują naszego wsparcia.

lazarus-d

Stowarzyszenie Lazarus oferuje podopiecznym nie tylko profesjonalną pomoc w każdej dziedzinie życia, ale kompensuje braki wynikające z istniejącej choroby czy osamotnienia. Do chwili obecnej Stowarzyszenie Lazarus:

– pielęgnuje obłożnie chore osoby,

– rehabilituje osoby niepełnosprawne i wyposaża w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny,

– transportuje całodobowo osoby chore i niepełnosprawne,

– realizuje przewozy dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do szkół jaki i ośrodków opiekuńczo- wychowawczych,

– tworzy indywidualne programy pomocy, rehabilitacji i terapii,

– aktywizuje zawodowo osoby długotrwale bezrobotne,

– wydaje żywność unijną dla najuboższych mieszkańców Elbląga.

Za główne przesłanie elbląskiego Stowarzyszenia LAZARUS przyjęto niesienie pomocy medyczno-pielęgnacyjnej, opiekuńczej i rehabilitacyjnej wszystkim osobom chorym i potrzebującym. Twórcy LAZARUSA założyli również, że rozszerzenie w tej formie opieki domowej pozwoli przystosować ją do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy, co z kolei jest dość trudne w warunkach domów pomocy społecznej. Pozostawienie zaś osoby chorej w dotychczasowym środowisku umożliwi jej zachowanie poczucia sprawności i niezależności.

Stowarzyszenie posiada również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, która zaczęła funkcjonować od marca 2000 roku. Obecnie mieści się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Skrzydlatej 15 A. Posiadamy następujący sprzęt:

– łóżka ortopedyczne,

– materace przeciwodleżynowe,

– wózki inwalidzkie,

– podnośniki wannowe,

– krzesła kąpielowe, krzesła klozetowe,

– chodziki,

– kule,

– sprzęt do inhalacji,

– aparaty do mierzenia ciśnienia, gleukometry.

Od pewnego czasu wynajmujemy również sprzęt FITNESS m.in. ergometry rowerowe i horyzontalne, orbiterki, steppery, masażery, piłki do ćwiczeń, kołyski do ćwiczeń mięśni brzucha.

Ceny są atrakcyjne, ponieważ ESPH Lazarus do końca czerwca 2016 roku obniża o połowę stawki za wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji oraz sprzętu fitness.

Więcej informacji pod nr tel. 55 642 70 05

UWAGA: promocja nie obejmuje łóżek rehabilitacyjno-pielęgnacyjne elektryczne i zwykłe oraz materacy przeciwodleżynowych pneumatycznych i gąbkowych.

Kontakt:

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej

im.Św.Łazarza?LAZARUS?

Siedziba ESPH ,,Lazarus?
ul. Skrzydlata 15 A
82-300 Elbląg
Tel: 55 642 70 05

E-mail: lazaruselblag@poczta.onet.pl