Forum Inicjatyw Pozarządowych to doskonała okazja, by poznać ofertę elbląskich organizacji i po prostu świetnie spędzić czas. Już w tę sobotę (22.06) starówka wypełni się atrakcjami. Będziesz tam? My na pewno!

Czym jest Forum Inicjatyw Pozarządowych?

Przede wszystkim miejscem dobrej zabawy dla całych rodzin. Oprócz akrobacji rowerowych będzie można uwolnić pozytywną energię podczas jogi śmiechu, czy przygotować zdrowe przekąski z Bankiem Żywności albo wziąć udział w? kulaniu trufli. Harcerze zaproszą na warsztaty żeglarskie, a Stowarzyszenie ESWIP do wzięcia udziału w loterii fantowej. Na Starym Rynku będzie można spotkać ponad 20 organizacji ze swoimi stoiskami, które będzie można odwiedzać przez całą imprezę i poznać ich codzienną działalność i ofertę ? informuje Sylwia Warzechowska z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ESWIP).

Wydarzenie jest organizowane przez ESWIP od 20 lat.

Jak co roku organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz prezentacji ofert organizacji pozarządowych, wielu ciekawych warsztatów i wydarzeń na Starym Mieście odbędą się targi ekonomii społecznej, gdzie można będzie można kupić lokalne produkty, począwszy od naturalnych konfitur, soków, przez rękodzieło, po smaczne, domowe przekąski.

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych będzie jedną z organizacji, które 22 czerwca można spotkać na starówce. Bądź z nami!

Podczas Forum Inicjatyw Pozarządowych zaprezentujemy ofertę wsparcia, którą kierujemy do elblążan.

? W ostatnich latach Rada wyspecjalizowała się w zakresie zatrudnienia wspomaganego, w oparciu o wypracowany własny model, Centrum Integracji Społecznej, usługi asystenckie. Nasze stowarzyszenie realizuje szereg projektów aktywizacji zawodowej i społecznej, w ramach których oferujemy między innymi wsparcie takich specjalistów jak psycholog, doradca zawodowy, trener pracy i prawnik ? mówi Barbara Gąsak, prezes ERKON-u. ? Naszą misją od samego początku działalności, czyli od 26 lat, jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach życia ? podkreśla.

W trakcie wydarzenia można będzie nie tylko poznać realizowane przez nas projekty, ale również zgłosić chęć uczestnictwa.

? Obecnie trwa rekrutacja do projektu ?Centrum Integracji Społecznej ERKON?, a jesienią będziemy przyjmować zapisy do kolejnej edycji projektu ?Samodzielni w działaniu?. Już teraz zapraszamy elblążan zainteresowanych udziałem w projektach  ? mówi Barbara Gąsak.

Oprócz informacji na temat działalności ERKON-u przygotowaliśmy prezentację wyrobów artystycznych, które powstają w pracowni krawieckiej i pracowni rzemiosł różnych. Nasi instruktorzy z pracowni pokażą najmłodszym elblążanom, jak tworzyć pluszowe zabawki.

? Planujemy przeprowadzić warsztaty krawieckie dla maluchów w wieku 4-7 lat. Wspólnie z dziećmi stworzymy maskotki-duszki i różne zawieszki z filcu, zrobimy też wypychane zabawki w kształcie rybek, myszek i serduszek. W bezpiecznej formie dzieci mogą nauczyć się, jak samodzielnie wykonać własną maskotkę, która będzie służyła przez lata. Zapraszamy do naszego stoiska w godzinach 12:30-14:00 ? zachęca Bogumiła Neumiller, instruktor pracowni krawieckiej.

Na naszym stoisku będą też czekały bezpłatne egzemplarze Miesięcznika Osób Niepełnosprawnych ?Razem z Tobą?, którego wydawcą jest ERKON.

? Na łamach gazety drukowanej oraz aktualizowanej codziennie strony internetowej pojawiają się m.in. bieżące materiały z szeroko rozumianych dziedzin społecznych i edukacji, których tematyka zawiera informacje ważne dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, jak również ośrodków wspierających te osoby. Podczas FIP-u będzie można zapoznać się bliżej z naszą pracą. Jesteśmy codziennie ?Razem z Tobą?, dlatego zachęcam, by być tego dnia razem z nami ? mówi Rafał Sułek, redaktor naczelny pisma.

PROGRAM
20. Forum Inicjatyw Pozarządowych

Stary Rynek, sobota, 22 czerwca, w godz. 11-14

11.00 Rozpoczęcie imprezy
11.00-14.00 Rowerowe Tricki ? Stowarzyszenie Sportów Xtremalnych

Loteria ? Stowarzyszenie ESWIP

11.00-12.30 Warsztaty:

„Papieroplastyka” ? Stowarzyszenie Art-Kreatywni

?Ukulaj sobie trufle? ? Naturalna Żywność

?Żeglarskie sploty?? Harcerski Klub Żeglarski

11.15 Joga śmiechu ? Stowarzyszenie Babska Wyspa
12.00 Pamiątkowe zdjęcie
12.15 Joga integralna ? Pozytywne Elblążanki
12.45 Gra integracyjna i Kawiarenka Obywatelska
12.30-14.00 Warsztaty:

Eko-pojemniki ? Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Monasterzysko

Zdrowe przekąski ? Bank żywności

Pierwsza pomoc ? Stowarzyszenie Inspiratornia

Warsztaty krawieckie ? ERKON