Elbląski Aeroklub po raz kolejny wyszedł naprzeciw osobom niepełnosprawnym i starszym, organizując dla nich loty nad miastem. Wśród uczestników widoczny był strach, ale zwyciężyła chęć doświadczenia czegoś nowego i przełamania swoich lęków.

W czwartkowy poranek (11.10) na elbląskim lotnisku miejscowy Aeroklub osoby starsze i niepełnosprawne zabrał na pokład samolotu. Elbląg widziany z góry wszystkim przypadł do gustu. Na twarzach podopiecznych ERKON był widoczny strach, szczególnie tuż przed lotem. Po lądowaniu pojawiał się już jednak uśmiech i pytania, czy można polecieć jeszcze raz.

? Co roku przy wsparciu Urzędu Miasta organizujemy jakieś wydarzenie, które jest skierowane właśnie do osób niepełnosprawnych ? mówi Jacek Sobolewski, prezes elbląskiego Aeroklubu i pilot. ? Chcemy zaprosić te osoby na lotnisko w Elblągu, by skorzystały z jednej z form naszej aktywności. W ubiegłym roku lataliśmy szybowcami, w tym roku wykonaliśmy loty samolotowe. Chcemy, aby osoby z niepełnosprawnościami, które nie często mają okazję do tego, by wykonywać loty, mogły oderwać się od przyziemności i zobaczyć coś z innej perspektywy ? dodaje.

Fot. Mateusz Misztal

Źródło: razemztoba.pl